Intolerance laktózy: příčiny, příznaky, řešení

Intolerance laktózy: příčiny, příznaky, řešení

Intolerance laktózy se projevuje poměrně výrazným a nepříliš příjemným způsobem. Dá o sobě znát obzvláště po konzumaci čerstvého kravského mléka a některých mléčných výrobků.

Po jídle, které se skládalo z mléka, tvarohu, jogurtů a dalších produktů, které obsahují laktózu, tělo začne reagovat na řadu žaludečních příznaků. K dispozici jsou průjem, koliky, křeče v břiše, syndrom dráždivého tračníku, nevolnost, plynatost a někdy i zvracení. Tyto symptomy se mohou vyskytovat v různých stupních a jsou závislé na množství spotřebovaného mléka nebo jiných mléčných produktů. Intolerance laktózy se zvyšuje společně s věkem a může se také vyskytnout dočasné porušení sliznice tenkého střeva, např. působením antibiotik.

Laktáza a laktóza

Intolerance laktózy je onemocnění, které postihuje asi 25% Čechů. Evropané, a to zejména obyvatelé severní části kontinentu trpí v daleko menším procentu než např. Asiaté. Obecně je však u dospělých lidí laktóza degradována a absorbována v omezeném nebo ve velmi omezeném rozsahu, v porovnání k dětství.

Hlavním viníkem této nesnášenlivosti není však žádná laktóza(disacharid), ale laktáza. Nebo spíš jejich nedostatek. Enzym laktázy je produkován v tenkém střevě, jehož funkcí je rozložit laktózu na glukózu a galaktózu, takže mohou být absorbovány. S věkem výroba laktázy klesá. Tento proces začíná již u malých dětí. Většina dospělích toleranci laktózy udržuje ve výši 50%. Avšak u mnoha je tento ukazatel podstatně nižší, vzhledem k čemu laktózu netráví skoro vůbec. Nestrávený disacharid leží ve střevech, zadržuje vodu a spuští proces fermentace, což má za následek střevní vřavu.
 

Výzkum a strava

Některé metody zkoušení umožňují jasnou diagnózu intolerance laktózy (testování moči, test krevní sérum pro množství vodíku v dechu atd.) Toto onemocnění je navíc snadno pozorovatelné. Příznaky intolerance se obvykle vyskytují od 30 minut do několika hodin po konzumaci čerstvého mléka. Nesnášenlivost vyžaduje částečné nebo úplné stažení z mléčných výrobků, zejména čerstvého kravského mléka. V závislosti na rozsahu, v jakém je naše tělo schopné produkovat laktázu, někteří musí odstavit i mléčné výrobky, převážně bílý sýr a jogurt nejvíce. Laktózu neobsahuje kefír. Také, tvrdý sýr a sýry s dlouhou dobou zrání obsahují jen malé množství laktózy. Laktózu nenalezeneme v rostlinném mléce (sojovém, mandlovém, kokosovém). Ale může se zato objevit v uzeninách a některém občerstvení a sladkostech.