Co může znamenat bolest očí?

Co může znamenat bolest očí?

Stejně jako v případě jiných problémů, také bolest očí může být způsobena mnoha faktory. Někdy je způsobena jinými nemocemi a někdy i z obyčejné únavy...

Trpíc na bolest v okolí okolí oka se sami sebe ptáme, čím je způsoben tento stav a zároveň hledáme způsob, jak ho odvrátit. Jak moc jsou intenzivní bolesti? Jak často se vyskytují? Kde přesně se nacházejí? Odpovědi na tyto otázky nám pomohou posoudit, zda se jedná o vážný zdravotní stav a zda bude nutné navštívit lékaře.

Častou příčinou oční onemocnění je pocit podráždění. Faktory zodpovědné za tento stav jsou nejčastěji všechny druhy alergenů, jako jsou prach, květiny, cigaretový kouř, atd. Bolest očí může být také úzce související s prací, kterou provádíme. Dlouhodobé namáhání očí způsobuje jejich únavu. Zvláště citlivé na tento typ bolesti v očích jsou lidé pracují u počítače i osoby, na jejichž pracoviště je příliš intenzivní světlo, nebo příliš nízká hladina osvětlení. I když nemoc není příliš vážná, měli byste uvažovat o návštěvě očního lékaře a změně pracovních podmínek.

Řídko vyskytující se příčinoa bolesti v očích je výskyt cizího tělíska v oblasti rohovky nebo spojivky. Charakteristickým rysem tohoto typu bolesti je jeho zesílení v průběhu mrkání.

Může být také problém s viděním. Aby nedošlo k poškození zrakového aparátu, měli byste okamžitě odebrat k lékaři.

Bolest očí může také předzvěstí vážného onemocnění. Jedním z nich je glaukom. V tomto případě máme co do činění s velmi silnými útoky náhlé bolesti očí, které mohou pronikat do spánků, zadní části hlavy a kolem čelisti. Další příznaky spojené s bolestí jsou problémy s vizí, obraz se stává rozmazaný, v zorném poli jsou skvrny, duhové kruhy. Další onemocnění, při kterém může nastat bolest oka (otok při pohybu oční bulvy) a je spojený s problémy s viděním je zánět zrakového nervu.