Černý, zelený nebo červený - který z čajů je nejzdravější?

Černý, zelený nebo červený - který z čajů je nejzdravější?

Čak je jednen z nejpopulárnějších nápojů na celém světě. V záležitosti od druhu může obsahovat různé vlastnosti a působení na organizmus trochu jiným způsobem.

Černý - povzbuzuje nebo uklidňuje

Nejpopulárnější a nejčastěji pitý čaj. Ale obahující v podstatě málo zdravých vlastností, v porovnání do dalších. Neznamená to však, že jich má na tolik málo, aby ho přestat pít. Takže, černý čaj obsahuje mnoho flavonoidů, sloučenin které fungují antioxidačně, tedy proti rakovině a proti stárnutí. Flavonoidy mohou lahodit zánětlivé stavy a mají pozitivní vliv na kroužení - upevňují cévy a snižují krevní tlak.

Ze vzhledu na velký obsah teinu, černý čaj povzbuzuje. Může ale působit i relaxačně pod podmínkou, že budeme zapařovat ho déle, než tři minuty. Zde mimo vše dávejme pozor - čaj, který se spařuje dlouho, tratí své nejlepší aroma a stane se méně chutný. Dodatečně, čaj nás chrání před zubním kamenem a vývinem některých negativnách mikroorganismů v trávicím traktu. Obsahuje vitamin C, K a vitamíny ze skupiny B. Známá je také výhoda působení obkladů na unavené oči, připravených z černého čaje. Pomáhají zmenšit opuchliny pod očima a mají odlehčující vliv na červené, přepracované oči. Obklady můžeme připravit za čajivých pytlčků obyčejného čaje, nebo namáčením v čaji vatových plátků


Zelený - prodlužuje život

Oblíben je hlavně z důvodu na své chuťové hodnoty, povzbuzující vlastnosti a vzpomáhající hubnutí. Vlastně, je on velice aromatický, výborně očišťuje organizmus z toxinů, urychluje přeměnu energie a také dodává energii po celé hodiny. V tom posledním případě převyšuje kávu, která povzbuzuje silně, ale na krátkou dobu. Tein obsažený v zeleném čaji funguje znovu dlouho a napomáhá koncentraci ještě několik hodin od vypití sotva jednoho kalíšku náparu.

Černá čaj vzniká z výsledku fermentace zeleného čaje. Proces odebírá jim mnoho výživných hodnot, odtud je zelený čaj možné uznat za zdravší - listy po svinutí ihned se suší. Obohacuje naší stravu o větší množství mikro a makročástic, jako je například železo, fluor, měď, mangan nebo vápník. Zelený čaj obsahuje také vitamíny a velké množství antioxidantů. Jeho pravidelné pití prodlužuje život. povzbuzuje žaludek k vytváření žaludečních šťáv a urychluje práci močového měchýře. Díky taninu nás chrání před nádorami. Má vlastnosti proti vředům a obnižuje hladinu cholesterolu.

Červený - spaluje a očišťuje

Aby vznikl červený čaj, listy se krátce po nazbírání poddá krátkotrvalé fermentaci. V tomto čase nabírají červenou barvu a uzískávají charakteristickou chuť. Nápar z tohoto druhu čaje se také různí vysokým obsahem taninu, vitamínů a minerálních solí. Mimo to upravuje kroužení a povzbuzuje práci jater. Žádný jiný čaj nepomáhá tak intensivně ve spalování tuku, jak vlastně červený. Urychluje čištění střev, funkci močového měchýře a produkci žaludečních šťáv. Napomáhá to lepšímu trávení a tím samým zvětšuje tepmo metabolizmu a zbavování se nadbytečných kilogramů.