10 důvodů, proč byste dnes měli začít trénovat Zumbu!

10 důvodů, proč byste dnes měli začít trénovat Zumbu!

Už máte dost monotónního cvičení v tělocvičně nebo je pro vás běh nudný? Začněte hubnout tancem Zumby! Předtím, než tak učiníte, nezapomeňte si přečíst, co je Zumba a jakou vám dá výhodu.

Co je Zumba?

Zumba je kombinací zápoadního fitness s Latinskými tanečními úklady. Jsou to tedy cvičení, která probíhají pod dohledem instruktora, během nichž účastníci tančí do rytmu hudby a snaží se napodobit jeho pohyby.


Zde jsou nejdůležitější výhody, které poskytuje pravidelná školení Zumby:

1. Rychlý úbytek kalorií - cvičením Zumby možno spálit až do 800 kalorií za hodinu! To je mnohem více, než během běhání.

2. Tvarování všech částí svalů – zumba ovlivňuje pozitivně tvarování a zpevnění prakticky všech svalových skupin. Nerozvíjí však příliš svali natolik, že ji mohou ženy cvičit dle libosti.

3.Výsledky jsou viditelné i během několika týdnů. Nic nemotivuje další cvičení více, jako rychlé výsledky!

4. Vědomí svého těla - při cvičení najednou začneme cítit svaly, jejíž existenci jsme si tak daleko nikdy nebyli vědomi!

5. Zlepšení kreativity - bylo prokázáno, že tanec má vliv na příslušné synchronizace mozkových hemisfér a tím i zvýšení kreativity.

6. Skvělý způsob na stres - po hodině tréningu zapomenete o problémech, které jste si sebou přinesli z práce.

7. Pocit štěstí - tančení Zumby způsobuje uvolňování hormonú štěstí nazývaných endorfiny. Díky tomu je to idální způsob na pokonání podzimní nebo zimní deprese!

8. Lehkost vykonávání tamečních sestav - můžeme svobodně následovat pohyby instruktora, bez obav a důkladně odkoukání jeho kroků. Počítá se především dobrá zábava!

9. Výborný způsob na budování kondice - zumbu mohou cvičit osoby v v různé fyzické kondici a v každém věku.

10. Šance na poznání nových lidí - cvičení zumby se odehrávají ve skupinách, proto můžeme poznat lidi nastavené na stejnou energii.